Нормативно- правова база

Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Лист МОНУ від 02.04.2022 № 1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні»

Команда Міністерства освіти і науки підготувала та оприлюднила підбірку корисних матеріалів для педагогів і батьків, які стануть у пригоді при спілкуванні з дітьми дошкільного віку, які опинилися в складних обставинах внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану. Матеріали для педагогів містять інформацію про програмне забезпечення, відео та друковані матеріали з досвіду роботи педагогів, завдання освітнього напряму, а також поради щодо роботи з дітьми та батьками. Матеріали для батьків допоможуть зорієнтуватися при спілкуванні з дітьми дошкільного віку, зняти напругу та стрес, відволікти дітей від складних ситуацій цікавими дослідами та експериментами, казками, поробками, а також іграми, які сприятимуть соціалізації та адаптації дитини в нових умовах. Подані матеріали містять також корисні поради для батьків. У підбірку увійшли матеріали з сайту МОН, ЮНІСЕФ, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, Українського інституту розвитку освіти, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», ТОВ «Українська академія дитинства», НВЗО Школа-ліцей «Обдаровання», наукових і педагогічних працівників сфери дошкільної освіти. Запрошуємо зацікавлені сторони надсилати матеріали до відділу дошкільної освіти МОН на електронну поштуdomon2010@ukr.netз позначкою «Матеріали до рубрики “Сучасне дошкілля під крилами захисту”». Нагадаємо, ЮНІСЕФ і МОН запустили дитячий онлайн-садок НУМО.

Підтримка батьків та дітей під час війни Поради із підтримання психічного і фізичного здоров'я

ЩОБ ДОПОМОГТИ ДІТЯМ, ЇХНІМ БАТЬКАМ ТА ОПІКУНАМ ЗНИЗИТИ РІВЕНЬ СТРЕСУ, ВПОРАТИСЯ З ЕКМОЦІЙНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ ТА ПІКЛУВАТИСЬ ПРО ЗДОРОВ'Я, БЕЗПЕКУ ТА РОЗВИТОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ, МИ ПУБЛІКУЄМО РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ ТА КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ.
ЦЕ ВАША ДИТЯЧА ТОЧКА "СПІЛЬНО" ВІД ЮНІСЕФ.
ТАКОЖ БАГАТО МАТЕРІАЛІВ ПУБЛІКУЄТЬСЯ НА ОФІЦІЙНИХ КАНАЛАХ ЮНІСЕФ УКРАЇНА У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ, ДОЛУЧАЙТЕСЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ!
"ДИТЯЧИЙ САДОК ОНЛАЙН" ВІД НУМО, ЗА ПІДТРИМКИ ЮНІСЕФ, МОН ТА MEGOGO
ЗАПРОШУЄМО ДОШКІЛЬНЯТ НА ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ ОНЛАЙН ЗАНЯТТЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ!

Робота з дітьми з особливими освітніми потребами

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ З ООП В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ
Під час військових конфліктів однією з найуразливіших та беззахисних категорій цивільного населення є діти та підлітки. На їхніх очах відбуваються страшні події, і більшість з дітей перебуває у стресі. Більшість з них не можуть прийняти нову реальність, у яку вони потрапили.
Діти з порушеннями інтелектуального розвитку є особливо вразливими до цих страшних подій. Вони здригаються від вибухів, не розуміють нове переміщення у безпечне місце (бомбосховище), опиняються в ступорі або виявляють істерики під час сирен повітряної тривоги, відчувають постійний страх, розгубленість, тривогу та мають інші негативні психічні прояви.
Слід пам’ятати, що діти з порушеннями інтелектуального розвитку мають обмежені можливості пізнавальної діяльності, не можуть швидко та правильно реагувати та обробляти інформацію з навколишнього середовища. Через це, важливим є застосування необхідної підтримки та допомоги таким дітям під час війни, враховуючи максимально їхні інтелектуальні можливості з метою мінімізувати у них наслідки психологічної травми.
Психологічна допомога дітям з ООП в екстремальних ситуаціях

Під час війни багато родин змушені покидати свої домівки та рухатися у невідомість для пошуку безпечного місця для себе та своїх дітей. Прибувши на місце тимчасового перебування, батьки та діти стикаються з адаптацією до нових умов.

І життя на новому місці може викликати сильний стрес та тугу за рідним домом. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ пропонують найважливіші поради, що допоможуть стабілізувати психологічний стан батьків та дітей та легше адаптуватися до змін: https://uni.cf/3tCXxAy

Кiлькiсть переглядiв: 204